Model Ritmo producent Pft cena netto 24390.243902 - 1
search
  • Model Ritmo producent Pft cena netto 24390.243902 - 1

Ritmo

30 000,00 zł
Brutto

Do tynków maszynowych, z napędem na prąd zmienny 230 V lub prąd trójfazowy 400 V. Ritmo opracowany specjalnie do pompowania, natryskiwania i nanoszenia suchych zapraw przystosowanych do nakładania maszynowego.

Opis

Wypróbowany i wielokrotnie sprawdzony agregat tynkarski wyposażony w rewolucyjne rozwiązanie, jakim jest dodatkowa mieszarka ze stali szlachetnej i gumy, umożliwiająca po raz pierwszy maszynowe dokładnie roztarcie grudek a tym samym wytworzenie homogenicznego cienkowarstwowego tynku, doskonale nadającego się do natryskiwania.


Maszynowe systemy nakładania mas szpachlowych zrewolucjonizowały sposób wykonywania robót, związanych z wykańczaniem wnętrz

Wypróbowany i wielokrotnie sprawdzony agregat tynkarski wyposażony w rewolucyjne rozwiązanie, jakim jest dodatkowa mieszarka ze stali szlachetnej i gumy, umożliwiająca po raz pierwszy maszynowe dokładnie roztarcie grudek a tym samym wytworzenie homogenicznego cienkowarstwowego tynku, doskonale nadającego się do natryskiwania. Materiał tego rodzaju musiał być do tej pory mieszany ręcznie, przy pomocy szpachelki malarskiej, co wiązało się ze znacznym nakładem pracy.

 

OBSZARY ZASTOSOWANIA

    Szpachlowanie dużych powierzchni ścian wewnętrznych, wykonywanych w technologii suchej zabudowy i ścian betonowych
    Szpachlowanie zagruntowanych stropów surowych
    Szpachlowanie ścian szpachlówką drobnoziarnistą
    Szpachlowanie wyrównujące, stanowiące przygotowanie powierzchni pod nakładanie wysokiej jakości powłok malarskich
    Jakość powierzchni: Q 3 i Q 4


Dawniej

Mieszanie materiałów odbywało się w sposób następujący: rozdarcie worka, wlanie wody do pojemnika i stopniowe ręczne dosypywanie porcji materiału, następnie rozrabianie przez mieszanie aż do uzyskania wymaganej konsystencji. Była to żmudna, długotrwała praca, wymagająca znacznego wysiłku fizycznego.

Dzisiaj

Tę samą pracę wykonamy dziś prościej i łatwiej, szybciej i racjonalniej z pomocą urządzenia. Zaledwie kilka ruchów rąk wystarczy, aby podane w formie proszku masy szpachlowe zostały wymieszane maszynowo a następnie naniesione na wybraną powierzchnię przez natryskiwanie.

 


ZALETY WIDOCZNE NA PIERWSZY RZUT OKA

    Praktyczny sposób zamontowania otwieracza worków oraz niski poziom napełniania umożliwia szybkie otwieranie oraz całkowite opróżnianie worków, w których dostarczany jest materiał.
    Regulowany bezstopniowo napęd umożliwia dopasowanie ilości podawanego materiału i czasu mieszania. Elastyczny sposób dodawania wody za pośrednictwem dyszy umożliwia urabianie wielu różnorodnych materiałów.
    Łatwe, proste i szybkie czyszczenie poszczególnych modułów urządzenia. Jeżeli nawet w gumowanej strefie mieszania wytworzą się zapieczenia, to dadzą się one łatwo i szybko usunąć.
    Urządzenie zostało zbadane pod względem bezpieczeństwa pracy przez dozór techniczny (Bauberufsgenossenschaft), jest również zgodne z dyrektywami CE.
    Możliwość stosowania na wszystkich budowach, dysponujących zasilaniem prądem zmiennym 230V.
    Urządzenie zmieści się do każdego samochodu osobowego typu kombi.
    Urządzenie składa się z pojedynczych przenośnych modułów; rozmontowanie urządzenia na poszczególne moduły nie wymaga zastosowania narzędzi a dzięki małym i poręcznym gabarytom i niskiej wadze poszczególnych modułów gwarantuje wygodny i łatwy transport.

 

Parametry techniczne:
Dokonanie:
Ciśnienie tłoczenia: maks. 20 bar
Zasięg tłoczenia: do 15 m, dotyczy mineralnych mas szpachlowych
 
Elektryzacja:
Prąd zmienny: 230 V, 50 Hz/60 Hz
Bezpiecznik: minimum 10 A

Napęd:
1,5 kW szafka sterująca ze zintegrowanym falownikiem
Liczba obrotów: 140 - 575 obr./min.; regulacja bezstopniowa

Woda kontynuacja:
Wąż 1/2
Ciśnienie wody: minimum 2,5 bar podczas pracy urządzenia
Przepływomierz*: 31,5 - 315 l/h

Wirniki / Stojany:
A 2 - 2,5 L
W standardzie - system dodatkowej mieszarki
Wydajność pompy: 0,8 - 3 l/min, z bezstopniową regulacją
Przyłącze wody: Wąż 1/2

pomiary l/W/h:
750/600/1.340 mm

Wysokość napełniania:
900 mm

Streszczenie:
Pojemność leja ok. 45 l

Całkowity ciężar:
100 kg

00078401