• -1%
  • Nowy
Graco C-MAX system podgrzewania farb Graco - 1

Graco C-MAX system podgrzewania farb

8 451,22 zł
8 366,71 zł Zaoszczędź dodatkowo 1%

Zmienna regulacja temperatury do 60 °C. Ustawienie temperatury zalecanej przez producenta stosowanej farby zapewni na stałe optymalne warunki natrysku.
Obniżenie lepkości materiałów na skutek ogrzewania umożliwia natrysk pod niższym ciśnieniem.

Wersja

C-MAX 1513 - °C-MAX 3023
System Podgrzewania Bezpowietrznego Węża firmy Graco. Rozpylaj farbę w optymalnych warunkach

ZALETY °C-MAX:

Zmienna regulacja temperatury do 60 °C. Ustawienie temperatury zalecanej przez producenta stosowanej farby zapewni na stałe optymalne warunki natrysku.
Obniżenie lepkości stosowanych materiałów na skutek ogrzewania umożliwia natrysk pod niższym ciśnieniem, co zmniejsza straty podczas natrysku i pozwala na idealne wykończenie
Konstrukcja modułowa. Elektronikę zoptymalizowano tak, aby pasowała do wszystkich urządzeń natryskowych Graco wyposażonych w pompę tłokową.
W ciągu ostatnich 5 lat producenci materiałów nie szczędzili czasu ani kosztów na opracowywanie nowych generacji farb odpowiadających zapotrzebowaniom rynku, takim jak:

Zmniejszenie strat podczas natrysku w celu poszerzenia zakresu zastosowań
Ochrona środowiska - zmniejszenie emisji szkodliwych składników (VOC 2010)
Podniesienie efektywności pracy poprzez nakładanie grubych powłok, np. ognioochronnych lub antykorozyjnych, w jednym przebiegu.
SYSTEMY GRZEJNE °C-MAX

Rozwój materiałów idzie w parze z innowacjami wprowadzanymi w sprzęcie do natrysku. Aby sprostać tym nowym trendom, firma Graco rozszerzyła swoją serię urządzeń do natrysku o rozwiązanie °C-MAX. System grzania °C-Max działa jak czajnik. Opornik znajdujący się w wężu °C-MAX styka się z farbą i stopniowo ją podgrzewa na całej długości węża. Elektroniczny mózg °C-Control, zaprogramowany na potrzeby technologii pomp tłokowych firmy Graco, zapewnia możliwość stopniowego ustawiania temperatury do 60 °C.

Dostępne są 2 modele: °C-MAX 1513 i °C-MAX 3023, z wężami o długości odpowiednio 15 i 30 m, pasujące do dysz 0,330 mm (0,013" ) i 0,584 mm (0,023" ). Kiedy potrzeba podgrzania °C-MAX™ Zmienne ustawienie temperatury

Aby ustawić temperaturę:

Włączyć °C-MAX przełącznikiem wł/wył.
Ustawić temperaturę przyciskami ‘+’ i ‘-’
Potwierdzić temperaturę i rozpocząć natrysk.
Materiały i zastosowania

°C-MAX 3023 zoptymalizowano tak, aby ograniczyć straty podczas natryskowego malowania fasad i bardziej wydajnie natryskiwać materiały ognioochronne. Bardziej kompaktowy °C-MAX 1513 umożliwia precyzyjne wykańczanie np. drzwi, grzejników lub mebli, a także ogranicza straty materiału podczas prac renowacyjnych. °C-Max zapewnia oszczędność czasu dzięki szybszemu wysychaniu farby oraz optymalnym warunkom rozpylania podgrzanego materiału. Działa bardzo dobrze z olejami, lakierami, podkładami, farbami wewnętrznymi i zewnętrznymi, powłokami ognioochronnymi i farbami antykorozyjnymi.* W przypadku materiałów rozpuszczalnikowych, °C-MAX zalecany jest wyłącznie do zastosowań zewnętrznych.

Dodatkowe gniazdko
Podłączyć urządzenie natryskowe do gniazdka.
Odpowietrzyć urządzenie. Włączyć °C-MAX i powoli
zwiększać ciśnienie. Przydatne, kiedy w miejscu pracy dostępne jest tylko jedno gniazdko ścienne.

Wąż °C-MAX
Wąż hydrodynamiczny z wbudowanym opornikiem.
Pasuje do dyszy 0,330 mm (0,013" - °C-MAX 1513) lub 0,584 mm (0,023" - °C-MAX 3023).

Dostosowany do natrysku pod ciśnieniem do 230 bar.
°C-Control
Układ kontrolujący temperaturę automatycznie dostosowuje intensywność grzania do zastosowanego ciśnienia i dyszy.

Jest on zoptymalizowany pod kątem pracy z urządzeniami natryskowymi Graco wyposażonymi w pompę tłokową.

* Przed podgrzaniem materiału należy zawsze zapoznać się z kartą jego danych technicznych udostępnionym przez producenta.

Wraz z wprowadzeniem przepisów VOC 2010, niektóre materiały dostępne obecnie na rynku stały się tak gęste, że do uzyskania optymalnego strumienia natrysku potrzebne jest natryskiwanie ich
z powietrzem ORAZ podgrzanie. Wykorzystanie systemu grzejnego °C-MAX w połączeniu z urządzeniami natryskowymi FinishPro™ firmy Graco pozwala efektywnie natryskiwać lakiery najnowszej generacji. Wbudowana sprężarka ma zapewniać ciśnienie dostosowane optymalnie do pistoletu Graco!

Nie zapomnij zamówić zasobnika!
VOC 2010
DOBRZE WIEDZIEĆ ! WSKAZÓWKA
Urządzenia natryskowe Graco Ultra® Max posiadają 2 wyloty węża, system °C-Max może być montowany jako uzupełnienie oryginalnego węża. Korzystaj z nich razem lub osobno, bez konieczności uciążliwego demontażu.

REDUKCJA STRAT PODCZAS NATRYSKU – W SPOSÓB PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA
Złącze QuickConnector łatwy i bezpieczny w instalacji, przestrzegać specyfikacji bezpieczeństwa.
Podłącz i przekręć.
Bardzo wygodny, szczególnie podczas korzystania ze zintegrowanego bębna do nawijania węża.
Złącze ThermoConnector™, łatwość i prostota

Odkręcić podłączony wąż i zastąpić go złączem ThermoConnector. Pasuje on do wszystkich urządzeń natryskowych Graco. Czy wiesz, że natryskiwane jest tyko 10% fasad zewnętrznych? Główny powód: możliwość szkód ze względu na straty podczas natrysku. Podgrzanie materiału może znacząco zmniejszyć te straty.

Wąż z końcówką biczową Dołączany standardowo wąż biczowy 1,5 m x 3/16" umożliwia wygodne natryskiwanie z drabin, rusztowań i podnośników.
Łatwość użytkowania
°C-MAX można włączyć/wyłączyć jednym przyciskiem.

WSKAZÓWKA! Zawsze, kiedy to możliwe, wyłączaj °C-MAX i natryskuj hydrodynamicznie niepodgrzany materiał. Pozwala to oszczędzać energię i uniknąć przedwczesnego zużycia sprzętu do natrysku.

BĘBEN DO NAWIJANIA WĘŻA I PILOT ZDALNEGO STEROWANIA ULTRA® MAX II PLATINUM

C-MAX 3023, w połączeniu z dowolnymi maszynami Ultra® Max II Platinum firmy Graco, stanowi optymalne rozwiązanie do natryskowego malowania fasad. Zintegrowany bęben do nawijania węża eliminuje straty czasu wynikające z rozwijania i nawijania węża ręcznie. Pilot zdalnego sterowania pozwala regulować ciśnienie z rusztowań, w zależności od tego, czy malowane są duże powierzchnie, czy też drzwi lub okna.

O.F.S. Wykorzystaj system redukcji rozpylenia (O.F.S.) do zminimalizowania strat podczas natrysku i podwojenia przydatności swojego urządzenia natryskowego. Z systemem O.F.S. firmy Graco możesz teraz wykonywać prawie wszystkie projekty prowadzone na zewnątrz! Natryskuj i oszczędzaj do 50% czasu korzystając z tego innowacyjnego systemu.

GOTOWY DO PRACY
System °C-MAX jest dostarczany z systemem °C-Control, wężem °C-Max, łącznikiem ThermoConnector oraz wężem z końcówką biczową 3/16" x 1.5 m.

Urządzenia dostępne w:

Akcesoria °C-MAX™: °C-MAX 1513
Numer części: 24E656
Długość węża: 15 m
Dodatkowy wąż z końcówką biczową: 3/16" x 1,5 m
Maks. rozmiar końcówki - 230 bar (3300 PSI), farba: 0,013"
Wydajność - wat: 1500 W
Maks. temperatura - °C: 60°
Standardowe ustawienie temperatury: 30°
Maks. ciśnienie - bar: 230 (3300)
Pobór prądu - napięcie: 6,5 A - 230 V AC
Zalecane maszyny: FinishPro™ - ST Max™
Wydobądź maksimum możliwości ze swojego sprzętu wykorzystując modułowość systemu °C-MAX


DYSZE mają KLUCZOWE znaczenie: decydują o ostatecznym strumieniu natrysku. Części optymalizujące wydajność systemu °C-MAX:

Idealna maszyna do malowania fasad, minimalizująca straty podczas natrysku, z bębnem do nawijania węża i bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania.
UŻYWAJ swojego obecnego URZĄDZENIA NATRYSKOWEGO lub połącz system °C-Max z maszyną, która najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Wybraliśmy dla Ciebie kilka:

 

24E656
Nowy produkt
chat Komentarze (0)