• -4%
HSM 1380i Honda spalinowa odśnieżarka gąsienicowa

HSM 1380i

31 370,00 zł
30 115,20 zł Zniżka 4%
Brutto

Zasilana silnikiem spalinowym odśnieżarka gąsienicowa producenta Honda z napędem hybrydowym i komputerem automatycznie kontrolującym wszystkie parametry, by zapewnić optymalną prędkość i płynnie usuwać śnieg bez względu na jego stan zmrożenia.

HONDA SPALINOWA ODŚNIEŻARKA GĄSIENICOWA

  

W odśnieżarce zastosowano najnowszą technologię napędu hybrydowego.

W czasie pracy silnika spalinowego, którego maksymalna energia skierowana jest na wirnik odśnieżarki wytwarzana jest elektryczność, która zasila silniki elektryczne odpowiadające za napęd urządzenia podczas pracy.

Posiada system ICS (Inteligentny System Kontroli).

System ten pozwala operatorowi w szczególnie ciężkich warunkach zimowych skoncentrować się na zachowaniu odpowiedniego kierunku jazdy maszyny i właściwym skierowaniu wyrzutu śniegu.

Do uruchomienia systemu służy specjalny włącznik, po aktywacji systemu prędkość jazdy odśnieżarki do przodu jest kontrolowana automatycznie, w zależności od ilości śniegu usuwanego przez ślimak.

Prędkość, na której ustawiona jest główna dźwignia zmiany biegów, podczas gdy włączony jest system ICS, pozostaje maksymalną prędkością jazdy w danej chwili.

W czasie usuwania dużej ilości śniegu odśnieżarka sama zmniejsza prędkość jazdy tak, aby skierować maksymalną moc silnika na wyrzucanie śniegu i przez cały czas będzie poruszać się z optymalną prędkością do panujących warunków.

Przy włączonym systemie ICS ślimak automatycznie podnosi się przy włączaniu biegu wstecznego, nawet jeśli sprzęgło ślimaka będzie wyłączone.

  

Dane techniczne

Szerokość zabieraka [mm] 800

Wysokość zabieraka [mm] 580

Wydajność [ton/h] 83

Maksymalna odległość wyrzutu (uzależniona od jakości śniegu) [m] 19

Regulacja wieży wyrzutu śniegu elektryczny EZ - automatyczne hydrauliczne podnoszenie zbieraka

Układ jezdny gąsienice

Rozruch elektryczny

Przeniesienie napędu hybrydowy

Moc silnika [kW (KM)] 8,7 (11,5)

Pojemność zbiornika paliwa [l] 5,7

Minimalny czas pracy na zbiorniku [h] 2,5

Pojemność miski olejowej [l] 1,2

Dł. x szer. x wys. [mm] 1760 x 820 x 1340

Masa sucha [kg] 235

  

* UWAGA Podana moc silnika w odróżnieniu od mocy silników podawanych zazwyczaj przez innych producentów jest mocą netto, która jest mierzona zgodnie z normą SAE 1349

1 szt.