1
  • 1


Z napędem hybrydowym, przeznaczona do szybkiego i intensywnego usuwania dużych zasp i zlodowaciałego śniegu z powierzchni o średniej i dużej wielkości.HSM 1390i

33 930,00 zł
32 572,80 zł Zniżka 4%
Brutto dostawa w ciągu 3-4 dni (po uprzedniej weryfikacji)
Aktualnie brak na stanie w naszym magazynie, realizacja jak wyżejRekomendowana jest użytkownikom, którzy potrzebują niezawodnej i bardzo wydajnej maszyny, o mocnej konstrukcji i zdolnej do pracy w bardzo ciężkich zimowych warunkach, nawet przez wiele godzin bez przerwy.

Wyposażona w zbierak o szerokości 92 cm oraz silnik o mocy 11 KM* umożliwia przerzucenie do 83 ton śniegu w jedną godzinę i na odległość do 19 m. 

Regulowana wysokość zbieraka zabezpiecza nawierzchnię przed ewentualnymi uszkodzeniami i ułatwia zarówno pracę w zaspach jak i przemieszczanie maszyny.

Maszyny te posiadają gąsienicowy układ jezdny, dzięki któremu bezpiecznie przemieszczają się po nierównym terenie, a wskutek zastosowania niezależnego napędu  elektrycznego każdej gąsienicy – maszyny te mogą zawracać praktycznie w miejscu. 

Sterowanie maszyną jest proste i łatwe nawet dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia – wszystkie parametry są kontrolowane przez komputer, dzięki czemu maszyna porusza się z optymalną prędkością, dostosowaną do grubości warstwy śniegu i płynnie ją  usuwa bez względu na stan zmrożenia śniegu.

Wyposażona jest w system ICS – Inteligentny System Kontroli, który umożliwia operatorowi skoncentrować się na zachowaniu odpowiedniego toru jazdy i właściwym dostosowaniu kierunku wyrzutu śniegu.

Po uruchomieniu ICS włącznikiem, prędkość jazdy do przodu jest kontrolowana automatycznie i dostosowywana do ilości usuwanego śniegu.

W przypadku dużej masy śnieżnej do usunięcia, system zmniejsza prędkość maszyny, by skierować maksymalną moc silnika na wyrzut śniegu.

System ICS nadzoruje także bezpieczeństwo pracy: włączenie biegu wstecznego przy aktywowanym systemie ICS oznacza też automatyczne podniesienie się zbieraka, nawet jeśli sprzęgło ślimaka jest wyłączone.

  

Zalety:

Szybkie i łatwe uruchamianie w niskich temperaturach – elektryczny start

Łatwe zawracanie, nawet w miejscu

Inteligentne komputerowe sterowanie: dostosowywanie pracy do panujących warunków (ekonomiczny podział mocy)

Stała kontrola działania maszyny – system autotest

Wszystkie operacje są sterowane przez sygnały elektryczne

Kruszenie lodu – wzmocnione frezy

Wydajność: przemieszczanie 83 t śniegu/godzinę

Odległość wyrzutu śniegu: 19 m

Bezpieczne przemieszczanie maszyny  dzięki przyczepności gąsienicowego układu jezdnego

Ochrona środowiska: obniżony poziom hałasu i mniejsze zużycie paliwa

  

Dane techniczne

Szerokość zabieraka [mm] 920

Wysokość zabieraka [mm] 580

Wydajność [ton/h] 83

Maksymalna odległość wyrzutu (uzależniona od jakości śniegu) [m] 19

Regulacja wieży wyrzutu śniegu elektryczny EZ - automatyczne hydrauliczne podnoszenie zbieraka

Układ jezdny gąsienice

Rozruch elektryczny

Przeniesienie napędu hybrydowy

Moc silnika [kW (KM)] 8,2 (11,0)

Pojemność zbiornika paliwa [l] 5,7

Minimalny czas pracy na zbiorniku [h] 2,5

Pojemność miski olejowej [l] 1,2

Dł. x szer. x wys. [mm] 1760 x 920 x 1340

Masa sucha [kg] 250

  

* UWAGA Podana moc silnika w odróżnieniu od mocy silników podawanych zazwyczaj przez innych producentów jest mocą netto, która jest mierzona zgodnie z normą SAE 1349.

Komentarze

Napisz swoją opinię

HSM 1390i

Z napędem hybrydowym, przeznaczona do szybkiego i intensywnego usuwania dużych zasp i zlodowaciałego śniegu z powierzchni o średniej i dużej wielkości.

Napisz swoją opinię