• -12,1%
Smart-3G Gudepol śrubowa sprężarka powietrza

Smart-3G

20 787,00 zł
18 271,77 zł Zniżka 12,1%
Brutto

Zasilana napięciem 400 Volt sprężarka śrubowa producenta Gudepol o wydajnościach na ssaniu 650 - 1600 litrów, maksymalnych ciśnieniach roboczych 8 - 13 bar, opcjonalnym osuszaczem powietrza i zbiornikami ciśnieniowymi 270 - 500 l.

Wydajność ssawna:
Moc silnika:
Stacja przygotowania powietrza:
Napięcie zasilania:
Pojemność zbiornika:
Ciśnienie maksymalne:

GUDEPOL ŚRUBOWA SPRĘŻARKA POWIETRZA

  

Trzecia generacja.

Wersja Smart-3G to zupełnie nowa konstrukcja ukierunkowana na zwiększenie kultury pracy oraz uzyskanie lepszych parametrów sprężarki śrubowej.

Aby osiągnąć zamierzony cel, inżynierowie opracowali nowoczesną obudowę bezramową, co pozwoliło na zmniejszenie poziomu drgań oraz przepływu powietrza wewnątrz sprężarki śrubowej.

Przeprojektowano również układ chłodzenia, zwiększając jego wydajność względem poprzedniej generacji, gwarantując poprawną pracę w trudnych warunkach otoczenia.

Automatyka to kompleksowe zabezpieczenie urządzenia pod kątem nieprawidłowości działania przyłącza elektrycznego.

Szeroki wachlarz ulepszeń: między innymi zbiornik ocynkowany, Chmura, przemiennik częstotliwości - to pełne spektrum personalizacji  względem potrzeb klienta. Znaczek 5 lat gwarancji

Dlaczego sprężarki serii Smart-3G są tak wyjątkowe?

Przemyślany pod kątem parametrów pracy dla warsztatów oraz małych firm (kompaktowa budowa),

Wysoka niezawodność - połączenie wysokiej jakości materiałów wraz z przemyślaną konstrukcją, daje produkt z gwarancją na spełnienie oczekiwań (5 lata gwarancji),

Sprężarka pod Twoją kontrolą - dzięki zastosowaniu panelu mikroprocesorowego, który daje pełen obraz funkcjonowania sprężarki,

Uproszczona obsługa - sprężarka została zaprojektowana w sposób przyjazny dla użytkownika (łatwość wymiany materiałów eksploatacyjnych, to brak przestoju oraz oszczędność czasu i pieniędzy dla Twojej firmy),

Gotowa do startu - sprężarka jest przewidziana do samodzielnego rozruchu, co oznacza iż jest gotowa do pracy według własnego uznania bez dodatkowych kosztów serwisowych,

Pełna integralność systemów uzdatniania powietrza - sprężarka występująca w opcji z osuszaczem z zintegrowanym filtrami, wykaże się w ciężkich warunkach oraz dostarczy czyste sprężone powietrze do odbiorników,

Znaczna redukcja kosztów energii elektrycznej,

Potwierdzona niezawodność urządzenia poprzez skrupulatną kontrole jakości podczas procesu produkcji,

Kompaktowa budowa dająca duże możliwości adaptacyjne,

Możliwość wykorzystania efektywności cieplnej sprężarki.

  

Opis podzespołów serii Smart-3G:

Panel kontrolny L9

Panel kontrolny S26 

Wyposażona w panel mikroprocesorowy układu sterowania Informuje użytkownika o trybie pracy.

  

Czytelny oraz szczegółowy wyświetlacz przekazuje informację o:

Zaistniałej usterce urządzenia poprzez szczegółowy kod alarmu,

Temperaturze roboczej modułu śrubowego,

Ilość przepracowanych godzin łącznie i pod obciążeniem,

Czasie pozostałym do przeglądu serwisowego.

Panel posiada funkcję pamięci usterek

Ciśnienie pod twoją kontrolą

Zainstalowanie przetwornika ciśnienia umożliwia zmianę ciśnienia minimalnego oraz maksymalnego po przez panel kontrolny.

Ciśnienie robocze wyświetlane jest na wyświetlaczu w skali dziesiętnej bar.

  

Automatyka

Nowoczesna oparta na najwyższej jakości komponentach automatyka, zabezpiecza sprężarkę przed:

Spadkiem napięcia w sieci elektrycznej,

Zanikiem fazy zasilającej,

Niewłaściwym kierunkiem obrotów silnika,

Przeciążeniem silnika,

Zbyt niską temperaturą oleju,

Rozruchem nieodciążonego modułu śrubowego.

  

Silnik elektryczny z napinaczem

Wykonany z najlepszych komponentów układ pompujący ma jeden z najlepszych na rynku, wskaźników wydajności efektywnej w proporcji do mocy silnika. Niezawodny układ przeniesienia napędu za pomocą przekładni pasowej, dający pewność stabilnej pracy.

Dopracowany system filtracji olejowo-powietrznej, pozwala uzyskać niską zawartość oleju w sprężonym powietrzu na wyjściu ze sprężarki

  

Chłodnica olejowo-powietrzna

Wyjątkowo efektywna, dwu-funkcyjna chłodnica zapewniająca optymalne warunki pracy w najcięższych warunkach pracy.

Pozwala osiągnąć niską temperaturę wyjściową powietrza do sieci pneumatycznej. Do połączenia chłodnicy z modułem zastosowano przewody hydrauliczne wysokotemperaturowe.

Kołnierz przyłączeniowy chłodnicy - górna konstrukcja umożliwia podłączenie systemu wyciągowego, w celu rozproszenia ciepła po obiekcie.

  

Dźwiękochłonna obudowa

Zdjęcie wyciszenia obudowy montowanego w sprężarkach.

Obudowa posiada kompaktową obudowę, która została wykonaną z wysoką precyzją.

Płyty dźwiękoizolacyjne zainstalowane wewnątrz obudowy wraz z układem konstrukcyjnym sprężarki, umożliwiły osiągniecie bariery hałasu 68 [dBA] co jest jednym z najlepszych wyników w tej klasie.

  

Dostępne ulepszenia na etapie produkcji

Ulepszenie L26S do SMART - HIT - DOSTĘPNE ULEPSZENIE

Pozycja zawiera, wymianę na etapie produkcji standardowego panelu kontrolnego L9 w sprężarce HIT lub SMART na model L26S

Ulepszenia zawiera wszystkie cechy rozwiązania standardowego plus poniższe atuty.

  

Dodatkowe atuty:

panel kontrolny L26S posiada alfanumeryczny wyświetlacz LCD,

komunikaty dotyczące pracy są przekazywane w 8 językach (polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, turecki, portugalski),

zintegrowany zegar pozwala ustawić 3 harmonogramy pracy dla jednego dnia w tygodniu

port RS485 pozwala na podłączenie sprężarki do komputera w celu monitorowania pracy urządzenia,

możliwość podłączenia modułu GSM - otrzymywanie komunikatów w postaci sms o pracy,

automatyczny rozruch po zaniku napięcia w sieci elektrycznej

możliwość podłączenia sprężarek z L26S w kaskadę.

Panel kontrolny L33S

  

Falownik NX - DOSTĘPNE ULEPSZENIE

Czym jest przemiennik częstotliwości i do czego służy?

Najogólniej można powiedzieć, że przemiennik częstotliwości jest urządzeniem elektronicznym, którego zadaniem jest przekształcanie energii prądu przemiennego o stałej amplitudzie napięcia i stałej częstotliwości na energię o regulowanej do potrzeb zmiennej częstotliwości i zmiennej amplitudzie napięcia. Przemiennik częstotliwości jest urządzeniem służącym do płynnej regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych z zachowaniem jak najlepszych ich parametrów ruchowych.

Zastosowanie przemiennika częstotliwości w naszych sprężarkach śrubowych pozwoliło na uzyskanie bardzo dobrych właściwości regulacyjnych silników indukcyjnych, zapewniając przy właściwym sterowaniu uzyskiwanie pełnego momentu silnika przy niskich prędkościach obrotowych z utrzymaniem stałego ciśnienia w sieci sprężonego powietrza przy zmiennym jego wypływie.

Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 50% do 100%, a co z tym się wiąże również w tym zakresie wydajności. Układ bezstopniowego regulowania obrotami sprężarki to najbardziej ekonomiczny sposób regulacji. Podstawowe zalety to niższe w porównaniu ze sprężarkami sterowanymi tradycyjnie zużycie energii elektrycznej i utrzymywanie stałego zadanego ciśnienia w sieci sprężonego powietrza.

W czasie procesu sprężania powietrza przy pomocy sprężarek smarowanych olejem powstaje kondensat olejowo-wodny, który zawiera od 500 do 5000 mg oleju na litr kondensatu. Według obwiązujących przepisów zawartość oleju w kondensacie odprowadzanym do ścieków nie może przekraczać 15mg/litr. (Dziennik Ustaw nr 116 z dn. 10.12.91, poz. 503). UWAGA! Każde przedsiębiorstwo, które doprowadza do zanieczyszczenia środowiska naturalnego np. przez odprowadzenie do ścieków nie uzdatnianego kondensatu, musi się liczyć z finansowymi karami.

  

Separator woda-olej PCT - OPCJONALNE ULEPSZENIE

Separator PCT w zakresie separatorów woda/olej oddziela olej od kondensatu, generowane przez systemy sprężonego powietrza. PCT zapewnia wydajne oddzielnie oleju od kondensatu poprzez kierowanie skroplin przez różne etapy rozdzielania.

  

Zasady funkcjonowania PCT

W przypadku gdy kondensat wpływa do PCT, olej odfiltrowuje się za pomocą różnych elementów filtracyjnych. Separator kondensatu PCT wykorzystuje materiały adsorpcyjne, aby usunąć nadmiar oleju. Trwałość pierwszego stopnia filtracji PCT jest określona przez ilość usuniętego oleju, nie od ilości kondensatu. Element węglowy separatora jest wykorzystany tylko w celu końcowego oczyszczenia i zapewnia osiągnięcie docelowych wartości <10 ppm. Profesjonalna konstrukcja PCT jest niezwykle kompaktowa, lekka a zarazem maksymalizuje czynniki ergonomiczne podczas przeprowadzania rutynowej konserwacji.

G3SM5,5/13
1 szt.

CECHY

Rodzaj
Śrubowe
Zasilanie
Sieciowe
Napięcie zasilania
400

Specyficzne kody

mpn
G3SM5,5/13
Nowy