Agregaty

Niewielkie wymiary i waga umożliwiają pracę na rusztowaniach. Agregaty do fugowania posiadają precyzyjny falownik, który umożliwia dostosowanie wydajności do konsystencji i gęstości każdego materiału.

Urządzenia spalinowe umożliwiające zasilenie jednej lub kilku maszyn. Wybrane agregaty hydrauliczne same dobierają moc do urządzeń i długości zastosowanych węży.

Agregaty malarskie do aplikacji rzadkich lakierów i gruntów, poprzez materiały do elewacji i dachów, po masy bitumiczne i farby antykorozyjne. 

W zależności od wydajności i modelu pozwalają na natryskiwanie różnego rodzaju materiałów budowlanych w formie płynnej. 

Urządzenia tłokowe mogą posiadać dodatkową pompę hydrauliczną, która zwiększa odporność na przeciążenia.

Są to maszyny o zasilaniu elektrycznym (230 V, 400 V), spalinowym lub pneumatycznym.

Pompy lakiernicze zasilane powietrzem znajdują się w odrębnej kategorii. 

Agregaty malarskie tłokowe to najpopularniejsza a co za tym idzie najliczniejsza grupa urządzeń.

Silnik napędza tłok pracujący w cylindrze, który spręża materiał, uzyskując żądane ciśnienie.

Agregaty malarskie tłokowe działają w trybie bezpowietrznym, tj. bez udziału powietrza.

W zależności od modelu dysponujemy urządzeniami do malowania gruntami i farbami wewnętrznymi (ważne - nie zawsze posiadają na tyle mocy aby nanieść również farby lateksowe).

Wraz ze wzrostem mocy silnika i wielkości pompy w większych wersjach możemy również natryskiwać farby elewacyjne i powłoki do dachów.

W kolejnych modelach możemy aplikować bardziej wymagające materiały, aż dochodzimy do parametrów urządzenia, którego wydajność pozwala malować na dwa pistolety jednocześnie.

Reasumując im większa moc urządzenia tym gęstsze i bardziej lepkie materiały możemy aplikować. 

Są to zazwyczaj urządzenia o zasilaniu elektrycznym 230 V, przy większych modelach również napędzane silnikiem spalinowym.

Agregaty malarskie tłokowe mechaniczne dedykowane są w zależności od modelu do natrysku gruntów, farb i powłok budowlanych wewnętrznych, elewacyjnych i malowania dachów.

Agregaty malarskie tłokowe hydrauliczne to mniejsze wersje agregatów malarsko-szpachlarskich hydraulicznych.

Jako, iż dedykowane są tylko do malowania zamiast sztywnego układu zasysającego z obniżoną kulą zaworową posiadają giętki wąż ssący.

Silnik napędza pompę hydrauliczną, która wprawia w ruch pompę tłoczącą co sprawia, że maszyna pozbawiona jest mechanicznego układu przeniesienia napędu.

Dzięki czemu dedykowana jest do natryskiwania najbardziej wymagających materiałów.

Możliwość łatwej wymiany silnika z 230 V na 400 V lub spalinowy dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność i bardzo mocno podnosi wydajność.

Dzięki czemu przy odpowiedniej konfiguracji pozwala na pracę z kilkoma pistoletami jednocześnie (nawet do 6 aplikatorów).

Agregaty malarskie membranowe w odróżnieniu od wersji z tłokiem posiadają membranę, która jest odpowiedzialna za sprężanie ciśnienia.

Cieszą się one znacznie mniejszą popularnością ze względu na posiadane ograniczenia, o których warto wspomnieć:

membrana co prawda jest znacznie tańsza niż uszczelnienia, jednak wymienia się ją znacznie częściej.

uzyskują niższe ciśnienia robocze.

urządzenia są sporo cięższe i większe ze względu na zastosowane silniki.

membrana nie radzi sobie z podawaniem w górę co ma ogromne znaczenie przy pracach na elewacji lub dachu (przy słabszych modelach).

warto również dodać, iż wydajność w agregacie membranowym w stosunku do tłokowego i ich realnej mocy jest zazwyczaj mocno zawyżona.

mały wybór urządzeń ogranicza się do stosunkowo drogich modeli włoskich lub chińskich odpowiedników.

agregat tłokowy pracuje tylko w momencie nabijania ciśnienia po czym się wyłącza, membranowe pracują w trybie ciągłym.

Należy sobie zadać pytanie - czy wolimy znacznie mocniejszy agregat membranowy, który kosztem ograniczeń pozwoli nam uzyskać znacznie większą moc.

Umożliwi tym samym pracę z bardziej wymagającymi materiałami.

Dodam, iż od lat z powodzeniem wdrażamy na Polski rynek chińskie agregaty membranowe sprawdzonej marki.

Są to urządzenia o zasilaniu elektrycznym 230 Volt.

Kiedy jednak rozważają państwo zakup agregatu tłokowe amatorskiego lub jak to mają w zwyczaju nazywać je sprzedawcy półprofesjonalnego to zdecydowanie lepszym i trwalszym rozwiązaniem będzie agregat membranowy.

Jakość amatorskich zabawek tak spadła, iż część modeli wycofaliśmy już lata temu a pozostałe trzymamy jako zachętę do kontakt.

Dzięki temu mam możliwość uświadomić klientów (jednorazowe pistolety, plastikowe zębatki, uszczelnienia wymieniane dziesięć razy częściej niż w profesjonalnych...).

Kategoria agregaty malarskie pozostałe zawiera urządzenia o charakterze niekomercyjnym (amatorskim).

Mogą one stanowić ekonomiczną alternatywę dla profesjonalnych urządzeń w przypadku bardzo małych powierzchni do wymalowań i materiałów o niskiej gęstości i lepkości.

Agregaty malarskie Finish służą do natryskiwania dekoracyjnych powłok wykończeniowych na stolarkę drewnianą (m. in. drzwiową i okienną).

Wybrane modele posiadają wbudowaną sprężarkę, umożliwiającą wspomaganie powietrzem.

Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie odpowiednich parametrów natrysku przy najbardziej wymagających materiałach (lepkość).

Agregaty malarsko-szpachlarskie to agregaty natryskowe tłokowe (można powiedzieć, iż są to większe wersje agregatów malarskich).

Pompa (z obniżoną kulą zaworową) i parametry pozwalają natryskiwać tak gęste materiały jak szpachle.

Podstawowy podział tych urządzeń odnosi się do konstrukcji urządzenia.

Agregaty malarsko-szpachlarskie z przekładniami mechanicznymi zalecane są do powłok malarskich i gładzi gotowych.

Mniej wymagające o drobniejszym, bardziej regularnym w kształcie ziarnie do natrysku cieńszych warstw wykończeniowych.

Natomiast maszyny wyposażone dodatkowo w pompy hydrauliczne pozwalają na natrysk również produktów, które rozrabiamy samodzielnie (wymieszane gładzie sypkie o określonych parametrach). 

Doskonale sprawdzą się również w lekkiej i średniej antykorozji.

Agregaty szpachlarsko-tynkarskie to urządzenia, które pozwalają natryskiwać zarówno szpachle w wersji gotowej, gładzie w postaci suchej mieszanki.

Urządzenie nie miesza produktu z wodą a produkt musi spełniać określone parametry. Aplikują również i tynki i kleje elewacyjne (docieplenia).

Agregaty tynkarskie służą do mieszania z wodą i natryskiwania tynków i wylewek o dużym uziarnieniu. Wybrane modele pozwalają również na podawanie tzw. tynków tradycyjnych, przygotowywanych na budowie o wielkości ziarna do 8 mm.

Agregaty prądotwórcze mają za zadanie zapewnić dostęp do zasilania w sytuacji, w której nastąpiła przerwa w dostawie prądu. W zależności od potrzeb możemy otrzymać szeroki zakres mocy o napięciu 230 V, 400 V z opcją stabilizacji napięcia.

Agregaty do iniekcji służą do ciśnieniowej aplikacji żywic w głąb fundamentów i murów w systemach przeciwwilgociowych. Po zastosowaniu zbiornika na materiał, zmianie przekroju węża i zastosowaniu odpowiednich akcesoriów, świetnie sprawdzają się do tego agregaty malarskie membranowe lub pompy o zasilaniu pneumatycznym.

Poniżej lista produktów w kategorii agregaty:

Agregaty natryskowe i urządzenia zasilające

Liczba produktów wynosi 209.

Wyświetla 1-12 z 209 produktów

P 13

P 13 jest to prosta maszyna z mechanicznym napędem pompy do najcięższych prac. Wytrzymała pompa dwutłokowa do tynków, wapna cementu i innych ciężkich zapraw. Pomimo dużej wydajności jest odporna na zużycie i bezwzględnie niezawodna.

Cena £ 90 000,00 zł

LineLazer 250sps

Spalinowa, samojezdna malowarka drogowa z posypem ciśnieniowym mikrokul amerykańskiego producenta Graco do malowania pasów. Model LineLazer 250sps to pierwsze samojezdne urządzenie do malowania pasów, obsługiwane na stojąco, przeznaczone dla wymagających.

Cena £ 89 334,00 zł

Hydra M 2000

Tłokowy agregat malarski hydrauliczny amerykańskiego producenta Titan. Spalinowy model Hydra M 2000. Mosty, zbiorniki, dachy, fundamenty wymagają takiej pompy. Mosty, zbiorniki wody, pokrycia dachowe, fundamenty i inne duże projekty.

Cena £ 53 000,00 zł

GH 2570 ES

Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe GH 2570 ES charakteryzują się dużą mocą, co umożliwia aplikację szerokiej gamy materiałów: farby wewnętrzne i elewacyjne, masy szpachlowe, pokrycia dachowe, powłoki antykorozyjne, zabezpieczenia przed wilgocią.

Cena £ 50 224,39 zł

GH 1017 ES

Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe GH 1017 ES charakteryzują się dużą mocą, co umożliwia aplikację szerokiej gamy materiałów: farby wewnętrzne i elewacyjne, masy szpachlowe, pokrycia dachowe, powłoki antykorozyjne

Cena £ 48 292,69 zł

GH 5040 ES

Hydrauliczny agregat malarsko-szpachlarski amerykańskiego producenta Graco. Model GH 5040 ES do aplikacji farb, powłok i gładzi szpachlowych (zarówno gotowych jak i sypkich o określonych parametrach).

Cena £ 48 292,69 zł

GH 933 ES

Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe GH 933 ES charakteryzują się dużą mocą, co umożliwia aplikację szerokiej gamy materiałów: farby wewnętrzne i elewacyjne, masy szpachlowe, pokrycia dachowe, powłoki antykorozyjne, zabezpieczenia przed wilgocią.

Cena £ 47 729,27 zł

Merkur 2K

Pompa Merkur 2K 1:1 o wydajności 11 l/min i ciśnieniu podawanego materiału 138 bar. Rury ssące do składników mieszanki lub zbiorniki zasilające o pojemności 7 l. Wspornik na kołach do umieszczenia zestawu na wózku. Integrator materiału z mieszaczem.

Cena £ 47 338,00 zł

GH 733 ES

Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe serii GH 733 ES Graco charakteryzuja się dużą mocą, co umozliwia aplikację szerokiej gamy materiałów: farby wewnętrzne i elewacyjne, masy szpachlowe, pokrycia dachowe, powłoki antykorozyjne, zabezpieczenia przed wilgocią.

Cena £ 45 797,56 zł

LineLazer IV 200hs

Spalinowa malowarka drogowa IV generacji amerykańskiego producenta Graco. Model LineLazer IV 200hs. Maksymalna wydajność - 7,5 litra / minutę. Dane techniczne: Maks. wydajność - 7,5 l/min. Maks. ciśnienie - 230 bar. Silnik Honda - 5.5 KM.

Cena £ 42 750,00 zł

GH 933

Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe serii GH 933 charakteryzują się dużą mocą, co umożliwia aplikację szerokiej gamy materiałów: farby wewnętrzne i elewacyjne, masy szpachlowe, pokrycia dachowe, powłoki antykorozyjne, zabezpieczenia przed wilgocią.

Cena £ 42 506,51 zł

GH 833 ES

Tłokowy agregat malarsko-szpachlarski hydrauliczny amerykańskiego producenta Graco. Wersja GH 833 ES. Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe serii GH dużej mocy. Hydrodynamiczne urządzenia natryskowe serii GH charakteryzują się dużą mocą.

Cena £ 41 853,66 zł